Tarihçe

2004 yılında kurulmuş olan Aqvila Software, 1993 yılından beri faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen bir yazılım şirketler topluluğunun parçasıdır.

Günümüzde hızlı bir büyümeye sahiptir. Polimeks, Kolin, Çelikler, Maya, Esta gibi büyük ve orta ölçekli birçok şirkete çözümler sunmaktadır.

2000li yılların başında tespit ettiği ihtiyaçlar ve sektörde bunları karşılayacak şirketler bulunmadığı için sektörel ERP sistemleri geliştirmek üzere yola çıkmıştır.

Tekstil, medikal, ticaret, üretim sektörlerine özgü dikey ERP çözümleri geliştirmiştir.

2004 yılından itibaren ise inşaat şirketlerine odaklanmıştır. İnşaat şirketlerine yönelik ERP sistemi, CRM sistemi, doküman yönetimi ve iş zekası uygulamaları sunmaktadır.

Günümüzde inşaat şirketlerinin ihtiyaçlarını sağlayan ve bunu uluslararası alanda en iyi yapan şirketlerden birisidir.

Uluslararasılaşmayı, uluslararası pazarlarda varlığını artırmayı hedeflemektedir.

Yönetim Ekibi

Aqvila Software 25 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet gösteren köklü bir yazılım şirketler grubunun bir parçasıdır.

Aqvila Software yönetimi uluslararası teknoloji firmalarının üst düzey yöneticiliğini yapmış deneyimli profesyonellerdir.

Aqvila Software bünyesinde yaklaşık 40 çalışan bulunmaktadır.

Organizasyon Yapısı

 • Genel Müdürlük
 • Yazılım Geliştirme Departmanı
 • İmplementasyon ve Danışmanlık Departmanı
 • İş Analiz ve Tasarım Departmanı
 • İş Geliştirme Departmanı
 • Kurumsal İletişim Departmanı

Misyon - Vizyon

Var olma sebebimiz (Misyonumuz):

Türkiye ve dünyada trendi yükselen sektörlerin özgün iş ihtiyaçlarını derinlemesine analiz ederek geliştirdiği ve sunduğu endüstriyel iş yazılımlarıyla müşterilerinin segmentlerinde en iyi yönetilen ve en üretken şirketler haline gelmesini sağlamak, insanların iş yaşamlarını kolaylaştırmak.

 

Gelecekte kendimizi görmek istediğimiz yer (Vizyonumuz):

Endüstriyel iş yazılımları alanında yapacağımız detaylı AR-GE çalışmaları, geliştireceğimiz ve sunacağımız yazılım teknolojilerimizle 5 önemli alanda Türkiye’de ve dünyada lider firmalar arasında yer almak:

 1. İnovasyon Liderliği: Geliştirdiğimiz yüksek katma değerli yeni teknolojilerle Türkiye’de ve dünyada faaliyet sahamızın inovasyon lideri olarak müşterilerimize yeni ufuklar açmak.
 2. Endüstri Fikir Liderliği: Tüm dünyada müşterilerimizin sektörlerinin en iyi yönetilen ve en üretken şirketleri olmaları için, müşterilerimizin bulunduğu sektörlerdeki en iyi iş yapış yöntemlerini tespit edip teknolojilerimize yansıtarak faaliyet sahamızın Türkiye’de ve dünyada fikir lideri olmak ve müşterilerimize yeni ufuklar açmak.
 3. Pazar Liderliği: Faaliyet gösterdiğimiz segmentlerde Türkiye’de ve dünyada pazar payı en yüksek 1. veya 2. yazılım sağlayıcısı olarak müşterilerimizle uzun vadeli kalıcı ilişkiler kurmak.
 4. Ekosistem Liderliği: Teknoloji sağladığımız sektörlere yönelik, iş ortakları, çözüm ortakları, kanal ortakları, eğitim ortakları, danışmanlık şirketleri ve üniversitelerden oluşan, Türkiye’de ve dünyada en yaygın, en müşteri odaklı ve en üretken ekosistemi oluşturarak müşterilerimize ve ekosistemimizde bulunan tüm katılımcılara uzun vadeli ve kalıcı yüksek katma değer yaratmak.
 5. İnsan Kaynağı Liderliği: Müşterilerimize yönelik değer tekliflerimizi yaratacak ve sunacak olan insan kaynağımızı faaliyet sahamızın Türkiye’de ve dünyada en uzman insan kaynağı haline getirmek ve Türkiye’deki ve dünyadaki bu alanda en yetenekli insan kaynağı için cazibe merkezi haline gelmek.

İstanbul - Merkez

Küçükbakkalköy Mah. Mücella Sok. No:32

Ataşehir/İstanbul

Telefon: 444 54 92 – 0216 577 60 45\46\47\48\49
Faks : 0216 5732129
info@aqvilasoftware.com

Ankara

Gaziosmanpaşa Mah. Attar Sok. No:21 Daire:9

Çankaya / Ankara

Telefon: 0312 4473540

info@aqvilasoftware.com

Değerlerimiz

 1. Verdiğimiz sözü tutarız. Sorumluluk üstleniriz. Bir iş şu zamanda şu kaliteyle teslim edeceğiz dediğimizde bunu yaparız. Bahanesi olmaz.
 2. Yüksek kaliteye ve müşteri memnuniyetine yürekten bağlıyız. Var olma sebebimiz müşterilerimize değer katmak.
 3. Herkesle saygı çerçevesinde iyi ilişkiler kurarız.
 4. Takım çalışmasına değer veririz. Başarının takım çalışmasıyla geldiğine inanırız.
 5. Etik değerlere ve dürüstlüğe gönülden bağlıyız.
 6. Inovasyon odaklıyız. Müşterilerimize işlerini geliştirmelerini sağlayacak inovasyonlar sunarız.
 7. Çalışmalarımızı bilimsel yöntemlerle gerçekleştiririz. Hedeflerimize ulaşmanın yolu doğru işleri doğru şekilde yaparak müşterilerimize değer katmaktır.
 8. Şirketimizin ve çalışanlarımızın her gün yeni şeyler öğrenmesini, kendilerini geliştirmelerini ve çevrelerindekilerinin de gelişimine yardımcı olmasını isteriz. Yerinde sayanın geri kaldığına inanırız.
 9. Herkesin fikri bizim için değerlidir. Fikirlerimizi açıkça, çekinmeden ve profesyonel bir üslupla paylaşırız.
 10. Açık iletişime değer veririz. Ne olursa olsun birisine bilgi vermemiz veya bir şey sormamız gerektiğinde çekinmeyiz. Profesyonel bir üslupla iletişim kurarız. Bize bir şey soranlara zaman ayırırız.

Aqvila'nın Anlamı

Aqvila isminin nereden geldiğini merak ettiniz mi?

Çok özel bir anlamı var. Aslında çok özel iki anlamı var.

Birinci anlamı şu:

Aqvila gökyüzünde bir takım yıldızı. Gökyüzünün en parlak yıldızlarından oluşuyor. Sahip olduğu yıldızların her biri parıl parıl parlıyor.

Ve şirket olarak biz de bir takım yıldızıyız. Çalışanlarımızın her biri birer yıldız. Hepsi işlerinde çok parlak. Hepsi birey olarak çok parlak. Ve biz bir takımız. Her bireyi çok parlak olan bir takımız.

Aqvila’nın ikinci anlamı ise şu:

Aqvila Latince’de kartal anlamına gelir ve gökyüzündeki dizilimi de kartal şeklindedir.

Kartallar yüksekten uçar ve yerdeki tüm manzaraya havadan hakim olur. Resmin bütününü görür. Kartalların gözleri çok keskindir ve bir yere odaklandığında tüm ince detayları çok net görür.

Kurumsal iş yazılımları sektöründeyiz ve aslında temelde müşterilerimize sağladığımız kabiliyet şu.

Müşterilerimiz yazılımlarımız sayesinde işlerinin bütününü görüyorlar. Ve işlerinin istedikleri herhangi bir noktasına bakıp en ince ayrıntıları ve tüm detayları çok net görüyorlar.

Tıpkı bir kartal gibi.

Kariyer Fırsatları

Aqvila Software ile ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Aqvila Software olarak yetenekli bireylerin dinamik ekibimize katılması için sürekli araştırmalar yapıyoruz. İleride açılacak pozisyonlarımız için öz geçmişinizi gönderebilirsiniz.

Lütfen sitemizi yeniden ziyaret edin. Bu sayfamız yeni ve ilginç kariyer fırsatlarıyla güncellenmiş olabilir.

CV’nizi gönderin.